Z autorem książki „Czerwony Tybet”, która ukazała się właśnie w wydawnictwie Agora, Robertem Stefanickim rozmawia Ewa Gajewska.
Obawiam się, że to był Pana ostatni legalny wjazd do Tybetu.
Jestem tego prawie pewien.
czytaj dalej →Z autorem książki „Czerwony Tybet”, która ukazała się właśnie w wydawnictwie Agora, Robertem Stefanickim rozmawia Ewa Gajewska.
Obawiam się, że to był Pana ostatni legalny wjazd do Tybetu.
Jestem tego prawie pewien.
czytaj dalej →Dhondup Wangchen, uwięziony w 2008 r. twórca filmu dokumentalnego „Poza strachem”, został dziś zwolniony z więzienia Xininigu - w stolicy prowincji Qinghai, po zakończeniu sześcioletniego więzienia. Po dyskusjach z władzami, ostatecznie został odwieziony przez policję do Khotse (dwie godziny drogi od Xiningu), gdzie znajduje się dom jego siostry.
czytaj dalej →Publikujemy list otwarty podpisany przez 7 polskich organizacji pozarządowych, w tym m.in. Fundację Inna Przestrzeń oraz Grupę Zagranica (zrzeszenie 61 polskich organizacji pozarządowych zaangażowanych w międzynarodową współpracę rozwojową, wspieranie demokracji, pomoc humanitarną i edukację globalną) w związku z przypadającą 4 czerwca 25-tą rocznicą wydarzeń na Placu Niebiańskiego Pokoju w Pekinie.
czytaj dalej →Przez ponad 60 lat, a w szczególności od 1959 roku, kiedy to Jego Świątobliwość XIV Dalajlama został zmuszony do ucieczki ze swojej ojczyzny, kultura tybetańska w Tybecie była prześladowana i wyniszczana. Ogromne dziedzictwo filozoficzne, artystyczne, czy medyczne było systematycznie wymazywane przez kolejne fale komunistycznej gorączki, pożerającej także spuściznę chińskiej kultury. Kolejne kampanie mające na celu modernizować Chińską Republikę Ludową dokonywały ogromnych zniszczeń na Wyżynie Tybetańskiej.
czytaj dalej →Witamy w nowej osłonie serwisu ratujTybet. Włożyliśmy w nią wiele starań, choć wiemy, że jeszcze sporo pracy przed nami, aby stała się faktycznie przystępnym, kompleksowym, rzeczowym źródłem informacji o Tybecie.
czytaj dalej →„Tybet solidarny” to przewodnik, jakiego jeszcze nie było. Wymyśliliśmy go, napisaliśmy go, a teraz potrzebujemy pomocy osób przychylnych Tybetowi, aby go wydać.
czytaj dalej →