Działamy na rzecz poszanowania podstawowych praw Tybetańczyków, w tym praw politycznych, kulturalnych, społecznych i ekonomicznych. Jesteśmy członkiem International Tibet Network, międzynarodowej koalicji ok. 180 organizacji uznających Tybet za państwo okupowane, a Tybetański Rząd na Emigracji za jedyną prawomocną reprezentację narodu tybetańskiego.
Program Tybetański Fundacji Inna Przestrzeń powstał w 2007 r. jako kontynuacja działań Polskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Tybetu. Blisko współpracuje z największymi międzynarodowymi organizacjami działającymi na rzecz Tybetu (m.in. Students for a Free Tibet, International Campaign for Tibet).
Profil naszej działalności się zmienia, wraz z warunkami oraz możliwościami: od budowy szerokiego ruchu i koordynacji ogólnopolskich akcji podczas powszechnych tybetańskich protestów w 2008 r., poprzez rozwijanie działalności informacyjnej i rzeczniczej skierowanej do polityków (projekt Monitor Olimpijski oraz 6 wydań biuletynów ratujTybet/Solidatni z Tybetem) po projekty edukacyjne (Prawa Nomadow) i kulturalno-społeczne (Galeria Tybetańska w Warszawie). Wreszcie w obecny profil naszych działań wpisują się:
Naszymi największymi “sukcesami” były m.in.:
Nasze działania realizujemy dzięki oddolnemu, długofalowemu zaangażowaniu osób - ekspertek i ekspertów działających w większości wolontariacko oraz wsparciu finansowemu udzielanemu przez fundację Instytut Lecha Wałęsy.
NASZ ZESPÓŁ TWORZĄ:
Piotr Cykowski
Koordynator Programu Tybetańskiego i członek Zarządu w Fundacji Inna Przestrzeń. Zaczynał działania na rzecz praw człowieka w warszawskiej grupie Amnesty International (1999), koordynował akcje na rzecz więźniów z chińskiego więzienia Drapchi w Lhasie a następnie koordynował działania Zespołu ds. Chin. Rzecznik Prasowy, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Tybetu (2002-2007). W latach 2007-20111 członek Steering Committee International Tibet Network. Współzałożyciel i współprzedstawiciel polskiego oddziału Students for a Free Tibet. Absolwent Ochrony Środowiska na Uniwersytecie Warszawskim, Warsztatów Praw Człowieka Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz studiów podyplomowych "Prawa i wolności człowieka" Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka i Instytutu Nauk Prawnych PAN.
Iwona Bartoszcze
Pilot wycieczek do Tybetu, przewodnik. Po Tybecie podóżuje od 2005 r. – zwiedziła Tybetański Region Autonomiczny, Amdo i Kham. Spędziła kilka miesięcy w Khamie żyjąc razem z Tybetańczykami i ucząc angielskiego w szkole lhakarowej. Od 2007 roku współpracuje z Programem Tybetańskim Fundacji Inna Przestrzeń. Pisze, fotografuje i jeździ z turystami na Dach Świata.
Jagoda Czarnotta
Studentka buddologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, członkini Students for a Free Tibet Poland, redaktorka serwisu Orientalem.pl, a w chwilach intelektualnego odpoczynku biegaczka w krakowskim AZS AWF Masters.